Better Investing Tips

Adatintegritás -elemző munkaköri leírása

click fraud protection

Az adatintegritás -elemző elsődleges feladata a vállalat számítógépes adatainak felügyelete révén történő kezelése Biztonság. Annak biztosítása érdekében, hogy az adatokat a jogosult felek megfelelően kezeljék, az adatok integritásának elemzője nyomon követi nyilvántartások, amelyek jelzik, hogy ki fér hozzá a vállalati számítógépes rendszerek által tárolt információkhoz alkalommal. Az adatok integritásának elemzője áttekinti és elemzi ezeket az információkat a vállalati adattartalékok védelme érdekében. Nak nek őrizze meg az érzékeny információkat a vállalatok birtokában lévő adatintegritás -elemző biztosítja, hogy a tűzfal és a biztonsági rendszerek naprakészek legyenek az adatbányászok és más személyek állandóan változó módszerei, akik esetleg megpróbálnak távolról hozzáférni a fájlokhoz, vagy belsőleg.

Kulcsos elvitel

  • A számítógépes biztonság és az információtechnológia fejlettségével az adatok biztonságának és pontosságának megőrzése egyre fontosabb.
  • Az adatintegritás -elemző feladata, hogy figyelemmel kísérje a hálózat- és adatbiztonságot a rosszindulatú jogsértések ellen, valamint megelőzze a véletlen hibákat.
  • A terület növekszik, és az állásra pályázóknak szilárd háttérrel kell rendelkezniük az informatikában és az adattudományban.

Mit csinálnak az adatintegritás -elemzők?

Az adatintegritás -elemző felelős azért, hogy biztonságos módon készítsen biztonsági másolatot a vállalati fájlokról, és megvédje az összes tárolóeszközön lévő adat minden verzióját. A vállalati számítógépes rendszerek megfigyelésével az adatintegritikus elemző biztosítja, hogy a vállalati alkalmazottak megfelelően használják a belső információforrásokat. Mivel az adatintegritás -elemző nagy mennyiségű, esetleg érzékeny információt irányít, a munkavállalónak magatartást kell tanúsítania szigorú titoktartási előírásokat kell betartani, és betartani azokat a korlátozásokat, amelyeket a vállalat megfelelőnek tart a használattal és tárolással kapcsolatban adat. Az adatintegritás -elemzőnek személyesen felelősnek kell lennie a védett információkhoz való hozzáférésért és azoknak való kitettségért, és szabályoznia kell a cégen belül minden alkalmazott biztonsági engedélyét.

Lépést tartani az összes lehetséges adatfenyegetéssel biztonsági rések, az adatintegritás -elemzőt kötelezhetik a releváns konferenciákon és egyéb oktatási eseményeken való részvételre, beleértve a biztonsági termékek forgalmazóinak szponzorált konferenciákat. Az adatintegritás -elemző szakkiállításokon is részt vehet, hogy megismerje azokat az adatbiztonsági termékeket, amelyeket a vállalat megvásárolhat a biztonsági protokollok éber felügyeletének fenntartása érdekében.

Átlagos fizetés

2021 májusától az adatintegritás -elemző átlagos fizetése körülbelül 61 000 dollár, a fizetési skála alsó vége 44 000 dollár, a felső pedig 86 000 dollár. A vezető tisztségek ebben a szerepben valószínűleg többet fizetnek.

A pozíciók az Egyesült Államokban elérhetők olyan városokban, mint Atlanta, New York City, Chicago és St. Louis.

Tapasztalat és oktatás

Az adatintegritás -elemző várhatóan egy -öt évig dolgozott ebben a pozícióban, vagy kapcsolódó feladatokkal és funkciókkal azon az iparágon belül, amelyben a kölcsönző cég részt vesz. A pénzügyi szolgáltató szektorban dolgozó menedzserek valószínűleg előnyben részesítik az adatintegritás elemzőit, akik rendelkeznek korábbi munkatapasztalattal a pénzügyi szolgáltatások területén, mivel az ipar fogalmainak megértése valószínűleg szerves része a munka sikeres befejezésének feladatokat.

Az adatintegritási elemzőt alkalmazó társaság olyan jelöltet kereshet, aki főiskolai végzettséggel rendelkezik Számítástechnika, információtechnológia, egészségügyi információtechnológia vagy kapcsolódó terület. Egyes kölcsönző cégek elegendő tapasztalatot fogadhatnak el ezen a területen, ha a jelölt nem rendelkezik diplomával vagy nem kapcsolódó diplomával rendelkezik.

Képességek

A különböző vállalatoknak saját követelményeik lehetnek a számítástechnikai kompetenciát tanúsító tanúsítványokra. Az egészségügyi területen dolgozó munkáltatók megkövetelhetik, hogy a jelöltek hitelesített egészségügyi adatanalitikus (CHDA) tanúsítvánnyal rendelkezzenek. Ha a jelölt pozíciót keres az egészségügy területén, ismerje meg az általánosan használt egészségügyi platformokat információs technológia valószínűleg szükség lesz rá. Hasonlóképpen, minden iparágnak valószínűleg saját rendszerei vannak, amelyeket általában használnak.

Az adatintegritás -elemzőnek képesnek kell lennie az adatok nyomon követésére irányuló adatleképezési tevékenységek elvégzésére az alkalmazottak vagy a szervezeti egységek által meghatározott biztonsági szinteken tárolt adatok tárolása és hozzáférése vállalat. Annak érdekében, hogy elősegítsék azoknak a feleknek a sikeres hozzáférését az adatokhoz, akiknek használniuk kell, az adatintegritás -elemzőnek képesnek kell lennie átlátható adatbázisok létrehozására és terjesztésére. A más osztályokon dolgozók kulcsfontosságú funkcióinak szerves részét képező információnak hozzáférhetőnek kell lennie az adattartalékok szerkezetén keresztül.

A magas kommunikációs készség elengedhetetlen egy olyan jelölt számára, aki ezt a pozíciót szeretné betölteni. A bérbeadó cég igényeitől függően az adatintegritási elemzőt felkérhetik, hogy szabványosítsa a vállalati adatokat, vagy merítsen elemzési információkat a rendelkezésre álló adatokból. Az adatintegritás -elemzőnek kényelmesnek kell lennie minden adatformátummal és az adatok egyik formátumból a másikba történő átalakításával, hogy lehetővé tegye a szabványosítást és a munkavállalók hozzáférését.

Az adatintegritási elemzőtől elvárható, hogy hosszú ideig dolgozzon a menedzser felügyelete nélkül. Hasonlóképpen, egy potenciális adatintegritikus elemzőnek kényelmesen kell értelmeznie és végrehajtania a vállalat utasításait anélkül, hogy a vezetőség túlzottan pontosítaná. Az adatbiztonság és a számítástechnika területén végzett korábbi expozíciónak lehetővé kell tennie az adatintegritás -elemző számára, hogy különbséget tegyen rosszindulatú és jóindulatú viselkedést a számítógépes rendszerekben, és tudja, hogy mely biztonsági protokollokat kell alkalmazni a jelenlegi biztonsági intézkedések fokozására, valamint új tűzfalak és víruskereső szoftverek bevezetésére. Az adatintegritás -elemzőnek elegendő ismerettel kell rendelkeznie a megelőzés különböző módszereiről a jogsértések és a rendelkezésre álló szoftverek, amelyek megalapozott ítéletet hoznak, új szoftvereket kell a jelenlegi verzióba beépíteni rendszerek.

A jelöltnek képesnek kell lennie arra, hogy hosszabb ideig dolgozzon önállóan vagy csapatban, a bérbeadó cég igényeitől függően. Az a személy, aki elfogadja ezt a pozíciót, vezethet vagy része lehet egy vállalat adatcsoportjának, és kényelmesen kell kialakítania a munkakapcsolatokat a csapattársakkal.

Állás kilátások

Ez egyre növekvő terület, és mivel egyre több vállalatnak kell védenie az érzékeny adatokat, és olyan adatbázisokat kell létrehoznia, amelyek lehetővé teszik a könnyű kezelést a vállalati nyilvántartásokhoz és fájlokhoz való hozzáférést az alkalmazottak számára, nagyobb igény és szükség van az adatintegritás -elemzőre pozíció. A nagy- és középvállalkozások kiszervezhetik adatszükségletüket harmadik félnek, de számítógépes információként egyre magánjellegűvé válik, a vállalatok egyre nagyobb erőfeszítéseket tesznek saját adatintegritásuk felvételére elemzők.

Hasonlóképpen, mivel ez a pozíció szervesebbé válik a különböző vállalatok alapvető üzleti funkcióiban, valószínű, hogy a pozíció átlagos fizetése növekedhet, mivel a nagyobb vállalatok többet fizetnek versenyképes fizetések a legilletékenyebb személyeknek a vállalati adatok védelme érdekében.

A legjobb 4 legversenyképesebb pénzügyi karrier

Sok munkáltató nehezen talál erős jelölteket a nyugdíjba vonulással megüresedett állásokra Baby ...

Olvass tovább

Második karriered tervezése

Akár választott, akár kényszerűségből, az amerikaiak tovább dolgoznak. A dolgozók nagyjából 63% ...

Vezetje a felelősséget a termékfejlesztéssel

A termékfejlesztés fontos területe a pénzügyi szolgáltatásoknak, és kifejezetten döntő fontosság...

stories ig