Better Investing Tips

Kereskedelmi ingatlanügynök munkaköri leírása

click fraud protection

A kereskedelmi ingatlanok ügynök munkája nagyon különbözik a lakóinaktól ingatlanügynök. Általában a kereskedelmi ingatlanok értékesítése vagy bérbeadása lényegesen hosszabb időt vesz igénybe, és a kereskedelmi ingatlanközvetítőknek jelentős elemzési adatokat és pénzügyi információkat kell szolgáltatniuk.

Az ügynökök dolgozhatnak önállóan, egy ingatlanszolgáltató cégnél vagy egy kereskedelmi brókernél. A legtöbb kereskedelmi ingatlanügynököt jutalék alapján fizetik.

Kulcsos elvitel

  • A kereskedelmi ingatlanok értékesítése jövedelmező pályaválasztás lehet, tekintettel a nagyobb ingatlanokon szerzett viszonylag magasabb jutalékokra.
  • Ugyanakkor a kereskedelmi gyakorlatot nehezebb terepnek tekintik, mint a lakóingatlanok értékesítését.
  • A kereskedelmi ügynököknek engedéllyel kell rendelkezniük, és nagyfokú rugalmassággal és gyakorlati ismeretekkel kell rendelkezniük az ágazatról - jó interperszonális készségekkel együtt.

Képesítések és követelmények

Az Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) a középfokú végzettséget vagy azzal egyenértékű listát sorolja fel a kereskedelmi ingatlanok alapkövetelményének ügynökök, de a legtöbben főiskolai végzettségűek, mivel a legtöbb cég és egyéb kereskedelmi ingatlanszolgáltatás megköveteli a fokozat.

A közösségi és négyéves kollégiumok ingatlannal kapcsolatos képzési programokat kínálnak, a kereskedelmi ingatlanok bérbeadása vagy eladása a középpontban vagy különlegesség. Ha nem szakirányú végzettség, akkor szinte elengedhetetlen az ingatlanokkal kapcsolatos végzettség. A potenciális ügynökök számára leginkább előnyös kurzusok közé tartozik a pénzügy, a statisztika, a közgazdaságtan és az üzleti adminisztráció.

A brókercégek sok esetben oktatási tanfolyamokat, mentorálást és munkahelyi képzést kínálnak. Az Ingatlanközvetítők Országos Szövetsége a kereskedelmi ingatlanok értékesítésére vonatkozó előnyös tanfolyamok listáját is tartalmazza.

Az ingatlanügynököknek és -közvetítőknek mindenhol engedélyezettnek kell lenniük az Egyesült Államokban. Általában ezt az engedélyt az államilag felügyelt ingatlanvizsgák letétele után szerezik meg. Egyes államok csak alapvető ingatlanengedélyt igényelnek, míg mások speciális kereskedelmi ingatlan -engedélyt. A leendő kereskedelmi ingatlanügynökök az állami ingatlanbizottsághoz vagy az ingatlanosztályhoz fordulva állami követelményekhez juthatnak.

Képességek

A kereskedelmi ingatlanközvetítői karrier nem mindenkinek való, hiszen nagyon speciális készségek kombinációját igényli. Az oktatás és a számokkal való gyors munka és az adatok elemzésének képessége elengedhetetlen. Az ügynöki pozíciók azoknak a multitaskereknek a legalkalmasabbak, akik szívesen dolgoznak rohanó környezetben, sokféle emberrel. Fontosak az interperszonális készségek, a vevői elégedettség iránti elkötelezettség és a meggyőző képesség.

Elsődleges feladatok és felelősségek

Bár a kereskedelmi és lakóingatlan -ügynökök megosztanak bizonyos feladatokat, a különbségek jelentősek, és a kereskedelmi gyakorlat jellemzően igényesebb. Általában a legnehezebb a megfelelő otthon megtalálása és az ügyfelek beleszeretése az otthonba a lakóingatlan -értékesítés, míg a kereskedelmi ingatlanértékesítés több felet von maga után, és sokkal többet igényel információ.

A kereskedelmi ingatlanügynököknek piacot kell biztosítaniuk a kereskedelmi vevőnek demográfiai tanulmányok, környezeti kutatások és még sok más pénzügyi elemzés.

Ezenkívül a kereskedelmi ügyfeleket a terület, a helyi statisztikák és az ingatlan helyét érintő adatok, valamint a közeli vállalkozások és a terület lakosságának demográfiai adatai foglalkoztatják. Az ügynökök ügyfeleinek többsége olyan vállalkozás, amely attól függ, hogy a cégeket oda helyezi, ahol a közvetlen és közeli lakosság megfelel az általuk értékesített áruknak vagy szolgáltatásoknak.

Egy tipikus kereskedelmi ingatlanközvetítő napi teendői közé tartozik hideg hívások a vállalkozások tulajdonosainak és vezetőinek, az új potenciális értékesítések felkutatása és a statisztikai információk összegyűjtése érdekében. Az ügynökök tipikus kutatásokat és elemzéseket is végeznek lízingdíjak a környéken található egyéb kereskedelmi ingatlanok és irodakomplexumok esetében.

Ezenkívül a kereskedelmi ingatlanügynököknek statisztikai elemzési technikákat kell alkalmazniuk, beleértve nyereséges elemzés, hogy segítsen az ügyfeleknek meghatározni az alapvető biztonsági tartalékot. Egyéb közös feladatok közé tartozik az ingatlanok kutatása és megbeszélése fenntartási költségek és esetleges felújítások, hálózatépítés a helyi vállalkozásokkal, tárgyalások a vevők és az eladók között, az ingatlanvizsgálatok felügyelete, a finanszírozás megszervezése és a végső tranzakciók megkönnyítése.

Fizetés tartomány

A BLS átlagos éves jövedelme alig több mint 49 040 dollár évente minden ingatlanügynök számára. A legtöbb forrás ezt jelzi kereskedelmi ingatlanügynökök keressen valahol 85 000 dollár körül évente. Ne feledje, hogy ezek a számok eltérőek, mivel a legtöbb ingatlanközvetítő bevétele a jutalékokon és az ingatlanok értékesítésének földrajzi területén alapul.

A magasabb árú értékesítés és az ismételt üzletág, valamint a hiteles hírnév általában a kereskedelmi ingatlanügynököknek nagyobb jutalékot és magasabb éves jövedelmet eredményez. Általánosságban elmondható, hogy a jövedelmek változékonysága az Egyesült Államokban négy régióra osztható: északkeletre, nyugatra, délre és középnyugatra.

Karrier kilátások

A BLS azt jelzi, hogy az ingatlanközvetítői állások 2019 -től 2029 -ig tovább fognak 2% -kal növekedni, ami lassabb, mint az összes foglalkozás átlaga. A szakma kilátásait nagyrészt a gazdaság diktálja. A vállalat bővülése valószínűleg növekedni fog, ahogy a gazdaság tovább erősödik, így több pozíció áll majd a leendő kereskedelmi ingatlanügynökök rendelkezésére.

Tűz szerinti keresztség Meghatározás

Mit jelent a tűzkeresztség? A „tűzkeresztség” kifejezés általában egy olyan személy vagy alkalm...

Olvass tovább

Hogyan szerez pénzt egy fogadóiroda

Mi az a Bookie? A kifejezés bukméker rövid vagy szleng a "bukméker" számára. Könyvelő az, aki s...

Hogyan működnek a kísérőlevelek

Mi az a kísérőlevél? A kísérő levél egy írásos dokumentum, amelyet általában álláspályázattal e...

stories ig