Better Investing Tips

Hogyan indítsunk karriert, amely a C-Suite-ban ér véget

click fraud protection

A pénzügyi szolgáltatási szektorban a férfiak továbbra is uralják a vezetői pozíciók betöltését.

A 2020 -as Oliver Wyman jelentés megállapította, hogy a nők a végrehajtó bizottsági pozíciók mindössze 20% -át és az igazgatósági helyek 23% -át töltik be.A Fortune 1000 vállalatok között a 94% vezérigazgatói (Vezérigazgatók) férfiak, és az alkalmazottak mindössze 6% -a női vezérigazgató.

Ezek a számok elbátortalanítónak tűnhetnek, de a friss egyetemi végzettségűek és a nők, akik csak néhány éve vannak pályafutásukban, a C-lakosztályba való belépőjegy nem elérhetetlen. A Korn Ferry vezető keresőcég tanulmányt állított össze A női vezérigazgatók beszélnek 57 korábbi és jelenlegi női vezérigazgatóra összpontosítva, amely rávilágít arra, hogy a pénzügyi szolgáltatási szektorban dolgozó nők mit tehetnek annak érdekében, hogy végrehajtó szerepet töltsenek be.

Az alapozás lefektetése

A Korn Ferry tanulmányban a nők, a vezérigazgatók profiljai különböző utakat jártak be a vállalati ranglétra tetejére, de gyakran osztottak közös szálat a kezdeti szerepekben. Pályafutásuk elején hitelességük és hírnevük építésére koncentráltak olyan szakértelem kifejlesztése, amely objektíven mérhető eredményeket hozott, és szorosan korrelált a választottakkal terület.

Ez alapvető fontosságú a pénzügyben élő nők számára C-lakosztály koncentrált, mondja Gina McKague, a McKague Financial Livonia, Michigan állam ügyvezetője. „A vállalatot támogató alapelvek, alapvető funkciók és alapelvek megértése tiszteletet érdemel számukra a mögöttes pozíciókkal, valamint munkatársaikkal szemben”-mondja McKague. "Ez segít nekik abban, hogy jól pozícionálják magukat a jövőbeni vezetői szerephez, amelyet ki akarnak szerezni."

A technikai szakértelem csiszolása egy út az anyagi eredmények eléréséhez, a Korn Ferry kutatásai szerint. Ez lehetőséget ad a nőknek arra, hogy megkülönböztessék magukat társaiktól, és hírnevet építsenek ki a következetes teljesítmény érdekében.

„Rendkívül fontos, hogy a nők olyan szerepeket vállaljanak, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy mérhető eredményeket produkáljanak metrikák mivel lehetővé teszi számukra, hogy a valódi költségmegtakarítást vagy a bevételt a maguk javára fordítsák, biztosítva, hogy egyenlő játékban legyenek a férfi kortársaikkal ” - mondja Diane McLoughlin, az Eagle, Amerika vezetője és az Eagle Investment ügyvezető igazgatója Rendszerek.

A nők számára ez a leggyakoribb módja a STEM területeken szerzett szakértelem fejlesztésének. A Korn Ferry által megkérdezett vezérigazgatók több mint 40% -a tudományos, technológiai, mérnöki vagy matematikai diplomát szerzett.McLoughlin kettős egyetemi diplomával rendelkezik matematikából és számítástechnikából, valamint mesterdiplomát szerzett számítástechnikából információs rendszerek, amelyeket „az alapnak nevez, amely köré karriert építettem a pénzügyi szolgáltatások terén technológia."

Shannon Spotswood, az RFG Advisory elnöke Birminghamben, Alabama szerint a nők hajlamosak tartózkodni a lehetőségek keresésétől, ahol a siker számszerűsíthető a kudarc elkerülése érdekében. De, mondja, a nőknek vállalniuk kell a kockázatot, és olyan szerepekben kell versenyezniük, ahol mérik az eredményeket, és előléptetést, elismerést és lehetőségeket szereznek.

„A szakértelem magabiztosságot jelent, és a magabiztosság kulcsfontosságú a C-lakosztályban”-mondja Spotswood. „Azáltal, hogy szakértelmüket fejlesztik üzleti tevékenységükben, végső soron erős pozícióból fognak vezetni.”

Navigálás az úton a C-Suite-hoz

Az érem egyik oldala annak ismerete, hogy melyek az alapvető elemek a legfontosabbak a C-lakosztályba való belépés során. A másik ezen ismeretek felhasználásával személyre szabja álláskeresését és munkatapasztalatait, hogy utat kovácsoljon a vezetői pozícióba pénzügyi szektor. Ez azzal kezdődik, hogy az álláskeresést olyan pozíciókba irányítja, amelyek lehetőséget adnak a vezetésre.

„Ahhoz, hogy a nők maximálisan ki tudják használni a cégük anyáit, be kell jelentkezniük az álláslehetőségekre a működési szerepekben” - mondja McKague. A csúcsra jutáshoz „a nőknek korán meg kell találniuk az utat a csővezetékbe”.

Az első szerepének - vagy a következőnek - bemutatnia kell műveltségét és készségeit, és kézzelfogható eredményeket kell elérnie. „Akkor vonja be a menedzsment figyelmét, ha olyan ötletei vannak, amelyek növelhetik a felső és alsó határt, és/vagy hatékonyságot hozhatnak létre.” mondja Lynn Ballou, minősített pénzügyi tervező, a Lafayette -i EP Wealth Advisors vezető alelnöke/partnere, Kalifornia.

Az álláskeresésnek olyan pozíciókat kell céloznia, amelyek tükrözik a C-szintű sikerhez szükséges legfontosabb készségeket vagy ismereteket. Ha például a biztosítás területén tevékenykedik, olyan pozíciókat szeretne keresni, amelyek fejlesztik az Ön megértését jegyzés folyamat, amely központi szerepet játszik az üzletben.

Ne feledje, hogy a vezetők nem silókban dolgoznak. Egy mentor vagy ügyvéd segíthet olyan kapcsolatok kialakításában, amelyek növelhetik karrierjét. A megfelelő kapcsolatok kiépítése karrierje elején általában nem része az álláskeresésnek, de létfontosságú lehet a pálya feltérképezése során. McLoughlin szerint a mentorok voltak a legnagyobb bajnokai abban, hogy segítsenek neki az egyetlen C-szintű női ügyvezetővé válni a cégében: „Néhány nélkül A mentorok, akik pályafutásom során voltak, talán soha nem lettem volna kitéve azoknak a lehetőségeknek, amelyek lehetővé tették számomra, hogy bizonyítsak és vezető pozícióba lépjek pozíció."

Ballou azt mondja, hogy keressen mentorokat a jelenlegi cégén belül, valamint kívülről és különféle vállalkozásokban. Ha valaki a pénzügyi szolgáltatási szektoron kívül mentorál, „segíthet abban, hogy sokoldalúbbá váljon, és ötleteket merítsen más iparágakból, amelyek működhetnek a saját területén”.

Alsó vonal

Nincs szabványos útiterv a C-suite eléréséhez. A pénzügyben dolgozó nők számára a proaktív és átgondolt karrierút kialakításáról van szó. A legfontosabb, hogy nincs helye az önelégültségnek. „Könnyű jól csinálni valamit, és maradni a szerepben, de fejleszteni kell a szakértelmet - mondja Spotswood -, majd lépjen tovább a következő kihíváshoz, és építse tovább a történetét.”

Karrier elemzése a hitel -elemzésben

A hitelelemző feladata annak felmérése, hogy a hiteligénylő képes -e visszafizetni a kölcsönt, é...

Olvass tovább

Adatintegritás -elemző munkaköri leírása

Az adatintegritás -elemző elsődleges feladata a vállalat számítógépes adatainak felügyelete révé...

Hogyan válhat megújuló energia vállalkozóvá

A fotovoltaikus napelemektől a kinetikus energia adapterek Az álló kerékpárok pedálozásával vill...

stories ig