Better Investing Tips

Opis stanowiska dla analityka integralności danych

click fraud protection

Podstawowym obowiązkiem analityka integralności danych jest zarządzanie danymi komputerowymi firmy poprzez monitorowanie ich bezpieczeństwo. Aby upewnić się, że dane są prawidłowo obsługiwane przez upoważnione strony, analityk integralności danych śledzi zapisy wskazujące kto ma dostęp do jakich informacji przechowywanych przez firmowe systemy komputerowe w określonym czasie czasy. Analityk integralności danych przegląda i analizuje te informacje w celu ochrony rezerw danych firmy. W celu zachować poufne informacje utrzymywane przez firmy, analityk integralności danych zapewnia, że ​​zapora i systemy bezpieczeństwa są aktualne, aby chronić je przed stale zmieniające się metody eksploracji danych i innych osób, które mogą podejmować próby zdalnego dostępu do plików lub wewnętrznie.

Kluczowe dania na wynos

  • W miarę dojrzewania zabezpieczeń komputerowych i technologii informacyjnych coraz większe znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa i dokładności danych.
  • Rolą analityka integralności danych jest monitorowanie bezpieczeństwa sieci i danych przed złośliwymi naruszeniami oraz zapobieganie przypadkowym błędom.
  • Dziedzina się rozwija, a kandydaci do pracy powinni mieć solidne przygotowanie w zakresie IT i data science.

Co robią analitycy integralności danych?

Analityk integralności danych jest odpowiedzialny za tworzenie kopii zapasowych do plików firmowych w bezpieczny sposób, który chroni wszystkie wersje danych na wszystkich urządzeniach pamięci masowej. Monitorując firmowe systemy komputerowe, analityk integralności danych upewnia się, że pracownicy firmy właściwie korzystają z wewnętrznych źródeł informacji. Ponieważ analityk ds. integralności danych dysponuje dużą ilością potencjalnie wrażliwych informacji, pracownik musi zachować zachowanie przestrzegają wysokich standardów poufności i przestrzegają ograniczeń, które firma uważa za właściwe w zakresie użytkowania i przechowywania dane. Analityk integralności danych musi ponosić osobistą odpowiedzialność za dostęp i ujawnienie chronionych informacji oraz regulować poświadczenia bezpieczeństwa wszystkich pracowników firmy.

Aby być na bieżąco z wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami danych naruszenia bezpieczeństwa, analityk integralności danych może być zobowiązany do udziału w odpowiednich konferencjach i innych wydarzeniach edukacyjnych, w tym konferencjach sponsorowanych przez dostawców produktów zabezpieczających. Analityk integralności danych może również uczestniczyć w targach, aby dowiedzieć się o produktach zabezpieczających dane, które firma może zakupić w celu zachowania czujności w zarządzaniu protokołami bezpieczeństwa.

Średnia wypłata

Od maja 2021 r. średnia pensja analityka ds. integralności danych wynosi około 61 000 USD, przy czym dolna granica skali płac wynosi 44 000 USD, a wyższa 86 000 USD. Wyższe stanowiska w tej roli prawdopodobnie będą płacić więcej.

Pozycje są dostępne w Stanach Zjednoczonych w miastach takich jak Atlanta, Nowy Jork, Chicago i St. Louis.

Doświadczenie i wykształcenie

Oczekuje się, że analityk ds. integralności danych będzie pracował na tym stanowisku lub na takim stanowisku z powiązanymi obowiązkami i funkcjami przez okres od jednego do pięciu lat w branży, w którą zaangażowana jest firma zatrudniająca. Zatrudnianie menedżerów w branży usług finansowych prawdopodobnie preferuje analityków integralności danych, którzy mają wcześniejsze doświadczenie zawodowe w usługach finansowych, ponieważ zrozumienie koncepcji przemysłu może być integralną częścią pomyślnego ukończenia pracy obowiązki.

Firma zatrudniająca analityka ds. integralności danych może poszukiwać kandydata z tytułem licencjata w Informatyka, technologii informacyjnej, technologii informacyjnej dotyczącej zdrowia lub pokrewnej dziedziny. Niektóre firmy zatrudniające mogą zaakceptować wystarczające doświadczenie w tej dziedzinie, gdy kandydat nie ma stopnia naukowego lub posiada stopień niepowiązany.

Umiejętności

Różne firmy mogą mieć własne wymagania dotyczące certyfikatów, które wykazują kompetencje w dziedzinie informatyki. Pracodawcy w dziedzinie zdrowia mogą wymagać od kandydatów posiadania certyfikatu Certified Health Data Analyst (CHDA). Jeśli kandydat poszukuje stanowiska w dziedzinie zdrowia, znajomość powszechnie stosowanych platform zdrowotnych dla technologia informacyjna prawdopodobnie będzie wymagane. Podobnie każda branża prawdopodobnie posiada własne, powszechnie używane systemy.

Analityk integralności danych powinien mieć możliwość prowadzenia działań mapowania danych, które śledzą dane przechowywanie i dostęp do danych przechowywanych w ramach określonych poziomów bezpieczeństwa przez pracowników lub działy w ramach Spółka. Aby promować pomyślny dostęp do danych przez te strony, które muszą z nich korzystać, analityk integralności danych powinien mieć możliwość tworzenia i rozpowszechniania przejrzystych baz danych. Informacje, które są integralną częścią kluczowych funkcji pracowników innych działów, powinny być dostępne poprzez strukturę rezerw danych.

Kandydat, który chce objąć to stanowisko, musi posiadać wysokie umiejętności komunikacyjne. W zależności od potrzeb firmy zatrudniającej, analityk integralności danych może zostać poproszony o standaryzację danych firmy lub wyciągnięcie informacji analitycznych z dostępnych danych. Analityk integralności danych powinien być zaznajomiony ze wszystkimi formatami danych i konwersją danych z jednego formatu na inny, aby umożliwić standaryzację i dostęp pracowników.

Od analityka integralności danych można oczekiwać, że będzie pracował przez dłuższy czas bez nadzoru kierownika. Podobnie potencjalny analityk integralności danych powinien swobodnie interpretować i wykonywać wytyczne firmy bez nadmiernych dodatkowych wyjaśnień ze strony kierownictwa. Wcześniejsze zetknięcie się z dziedziną bezpieczeństwa danych i informatyki powinno umożliwić analitykowi integralności danych rozróżnienie między złośliwy i łagodnych zachowań w systemach komputerowych oraz wiedzieć, które protokoły bezpieczeństwa należy zastosować, aby wzmocnić obecne środki bezpieczeństwa, a także wdrożyć nowe zapory sieciowe i oprogramowanie antywirusowe. Analityk integralności danych musi posiadać wystarczającą wiedzę na temat różnych metod zapobiegania: naruszeń i dostępnego oprogramowania w celu dokonania rozsądnej oceny wzywa do wdrożenia nowego oprogramowania do obecnego systemy.

Kandydat musi posiadać umiejętność pracy przez dłuższy czas samodzielnie lub w zespole w zależności od potrzeb firmy zatrudniającej. Osoba, która zaakceptuje to stanowisko, może kierować lub być częścią zespołu danych firmy i powinna czuć się swobodnie w nawiązywaniu relacji roboczych z innymi członkami zespołu.

Perspektywy pracy

To rozwijająca się dziedzina, a ponieważ coraz więcej firm musi chronić wrażliwe dane i tworzyć bazy danych, które pozwalają na łatwe dostęp do akt i akt firmy dla pracowników, istnieje większe zapotrzebowanie i konieczność dla analityka integralności danych pozycja. Duże i średnie firmy mogą zlecać swoje potrzeby w zakresie danych osobom trzecim, ale jako informacje komputerowe staje się sprawą coraz bardziej prywatną, firmy coraz częściej starają się wynająć własną integralność danych analitycy.

Podobnie, ponieważ ta pozycja staje się bardziej integralna z podstawowymi funkcjami biznesowymi różnych firm, prawdopodobne jest, że średnia pensja na tym stanowisku może wzrosnąć, ponieważ większe firmy płacą więcej konkurencyjne pensje najbardziej kompetentnym osobom w celu ochrony danych firmy.

Jak pracować w komunikacji finansowej

Branża usług finansowych oferuje wiele możliwości dla utalentowanych specjalistów ds. komunikacj...

Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę na Wall Street poza uczelnią?

Jeśli zapytasz rekrutera, jak wylądować na świetnej pracy Wall Street prosto po studiach prawdop...

Analityk ds. badań kapitałowych: ścieżka kariery i kwalifikacje

Analitycy zajmujący się badaniami akcyjnymi pracują dla obu firmy kupujące i sprzedające w branż...

stories ig